Rendszeresen szeretnél masszázsra járni, de még nem tudod, hogy milyen gyakorisággal kellene? Ez az írás segít ezt a kérdést megválaszolni!
Milyen gyakran kell masszázsra járni?
Általános választ nem lehet adni erre a kérdésre, mert számos tényező befolyásolja, hogy milyen gyakran kell masszázsra járni.
Ez függhet az egészségi állapottól, az életviteltől, vagy éppen a költségvetésből masszázsra szánt összegtől. Kedvező esetben valaki heti egy-két alkalommal is igénybe tudja venni egy masszőr szolgáltatásait. Bizonyos élethelyzetekben viszont nem kivitelezhető a heti egy vagy két masszázskezelés.
Ezért ebben az írásban nem általánosságban, hanem igényektől és élethelyzettől függően vizsgáljuk meg, hogy milyen időközönként ajánlott masszázsra járni.
Ajánlások: milyen időközönként érdemes masszázsra járni?
Ahogyan már fentebb említettem, különféle körülmények alakulhatnak ki egyes emberek életében, ami más és más megközelítést kíván a masszázsra járás szempontjából. Az írás következő részében öt különböző élethelyzet kerül kifejtésre a masszázsra járás ajánlott gyakoriságának tekintetében.
Stresszes életmód
Egy masszázs tökéletesen alkalmas relaxálásra és a stressz csökkentésére. Ha pörgős életet élsz, stresszes a munkád, sok családi kötelezettséged van, akkor ajánlott havonta legalább egyszer felkeresni egy terapeutát.
A tartós stressz izomfeszültséget okozhat. Masszázs közben viszont ellazul a test és az elme is, ennek hatására az izomfeszültség oldódik. Az általam alkalmazott thai masszázs technikái különösen alkalmasak a relaxált állapot megteremtésére. A masszázs közben végzett lassú, ritmusos, könnyed mozdulatok nyugtató hatással vannak a testre és a lélekre. A thai masszázs lelassít, felfrissít, feltölt pozitív energiákkal.
Ugyanakkor a tartósan fennálló stresszt csak a hétköznapi szokások és az életmód megváltoztatásával lehet megszüntetni. A masszázs csupán kiegészíteni tudja ezt a folyamatot.
Krónikus mozgásszervi problémák
A krónikus mozgásszervi problémák kialakulása általában a munkához, a mindennapi tevékenységekhez, vagy a helytelen testhasználathoz köthetők. Ezeknél a problémáknál nagyon fontos a türelem, hiszen maga az elváltozás is régóta fennáll. Ebből következik, hogy valószínűsíthetően hosszabb időre van szükség a helyreállításhoz.
Régóta fennálló elváltozások esetén kezdetben gyakoribb kezelésekre lehet szükség. Eleinte heti két alkalommal ajánlott masszázsra járni, majd ahogyan csökkennek a fájdalmak át lehet állni a heti egy kezelésre. Általánosságban elmondható, hogy egy tíz kezelésből álló terápia minimum szükséges krónikus mozgásszervi problémáknál.
Ebben az esetben az életmódváltás sem kerülhető ki, mert ezzel lehet a leginkább eredményeket elérni. A masszázs mindössze támogatja és felgyorsítja a gyógyulási folyamatot.
Műtét utáni felépülés
Műtét után minimum hat hetet kell várni, hogy elkezdhess masszázsra járni. Nagyon fontos, hogy mielőtt masszázsra jelentkeznél, kérd ki a kezelőorvosod véleményét, hogy elkezdhető-e a masszázs.
Ha nincs ellenjavallata a masszázsnak, akkor jó kiegészítője lehet a műtét utáni felépülésnek. Támogathatja az esetleges fájdalom, duzzanat, izomfeszülés csökkenését és a szervezeted regenerációját.
Ilyen esetben heti egy alkalom ajánlott, addig amíg teljesen felépülsz.
Rendszeres sport
A rendszeres sport nagyszerű tevékenység az egészségmegőrzés szempontjából. Ugyanakkor az izmok és az ízületek nagy terhelésnek vannak kitéve rendszeres sportolás esetén. A masszázs segít a normál izomtónus fenntartásában. Ez egy sportolónak nagyon fontos, hiszen egy izom teljesítménye akkor tud maximális lenni, ha az izomtónus a normál tartományban van.
Egy sportoló számára átlagos terhelés mellett ajánlott kéthetente masszázsra járni. Megterhelőbb időszakban lehet növelni a masszázsok gyakoriságát, ilyenkor érdemes legalább heti egyszer igénybe venni egy kezelést.
A jól ismert sportmasszázs mellett bármilyen masszázstípus segíteni tud abban, hogy kihozd magadból a maximumot. Bátran próbálj ki számodra újszerű masszázsokat is!
Megelőzés
Akkor is érdemes rendszeresen masszázsra járni, ha nincsenek egészségügyi problémák, és nagyszerűen érzed magad a bőrödben. A test és a lélek jó állapotának megőrzése érdekében ajánlott havonta egyszer igénybe venni egy masszázst.
A masszázs nem csodaszer, de képes támogatni az immunrendszer védekező képességét, karbantartja az izmokat, ízületeket, segít megelőzni a sérüléseket. Ezek mellett kezel más egyéb problémákat mielőtt azok kellemetlenebbé válnának.
Masszázsra járni: minél előbb, annál jobb
Arra biztatlak, hogy a megelőzést helyezd előtérbe! Ha úgy érzed, hogy valami nem működik jól, akkor változtass az életmódodon, vagy keress fel egy masszőrt! Minél hamarabb váltasz életmódot és kérsz segítséget, annál egyszerűbb lesz kezelni a problémádat!
A tested keményen dolgozik a hétköznapok során, ezért ajánlott megadni neki a kellő törődést. Egy masszázskezelés során nem csak testileg, hanem lelkileg is fel tudsz töltődni. Ez a folyamat az „érintés gyógyító erején” keresztül történik.
A masszázs nem luxus, hanem egy mindenkinek járó módszer. Azért alkalmazzák, hogy segítse az egészségmegőrzést és a jó közérzet fenntartását.
Ha szükségét érzed, akkor ne várj, hanem jelentkezz be hozzám egy kezelésre!
Néhány információ a kezelésekről
Házhoz megyek a balaton déli partján
A szolgáltatásaim 22 dél-balatoni településen vehetők igénybe.
🔲 Balatonboglár, Balatonlelle, Balatonőszöd, Balatonszárszó, Balatonszemes, Kötcse, Nagycsepely, Szólád, Teleki.
🔲 Balatonendréd, Balatonföldvár, Bálványos, Kereki, Kőröshegy, Pusztaszemes, Szántód, Zamárdi.
🔲 Ádánd, Balatonszabadi, Ságvár, Siófok, Siójut.
Kezelések típusa
Választhatsz csak masszázst (thai masszázs + akupresszúra).
Vagy masszázst mozgásterápiával kombinálva (thai masszázs + akupresszúra + egyszerű jóga gyakorlatok).
Bejelentkezés
Ha időpontot szeretnél kérni kezelésre vagy bármilyen kérdésed van, hívj bátran az alábbi telefonszámon!
+ 36 30 237 1199
Orsolics Balázs
alternatív mozgás- és masszázsterapeuta, akupresszőr
Még több információt szeretnél?
További írásokat találsz a blogomon masszázs, mozgás, és egészség témakörben.